Blog > Komentarze do wpisu

Dlaczego zabawki dla dzieci są takie drogie?

Wybierając się na urodziny małego dziecka przeważnie kupujemy mu w prezencie modną zabawkę lub grę komputerową. Popularne są także konsole do gier, telefony komórkowe, laptop czy tablet. Widzimy więc, że stopniowo nawet małe dzieci uczą się jak obsługiwać nowoczesne urządzenia i czasem potrafią nimi lepiej zarządzać niż osoby starsze.

Natomiast wracając do cen zabawek. Dawniej bardzo popularne były wśród dziewczynek lalki Barbie, które miały dość wysokie ceny. Łatwo można jednak było kupić podrobione wersje, znacznie tańsze. Dzisiaj tryumfy święcą lalki z serii Monster. Te przerażające na pierwszy rzut oka dla każdego dorosłego zabawki są jednak już kultowe wśród kilku- kilkunastoletnich dziewczynek, które piszczą na widok takiej lalki. Do tego dochodzą także inne akcesoria z wizerunkiem lalki Monster. Plecaki, piórniki, zeszyty, okładki na podręczniki, tapety na telefony komórkowe i komputery. A to wszystko kosztuje. Rodzice chcą jednak zapewnić swoim pociechom wszystko czego tylko zapragną, więc są w stanie zapłacić dużo za takie akcesoria.

Dlaczego jednak zabawki dla dzieci są takie drogie? Mam tutaj na myśli modne też ostatnio zdalnie sterowane helikoptery, które są dość popularnym prezentem na komunię czy urodziny. Osoby organizujące imprezy dla dzieci  w lokalach gastronomicznych bardzo często deklarują, że do najpopularniejszych podarunków należą nowoczesne zabawki, między innymi takie jak wyżej wymienione helikoptery. Trzeba przyznać, że branża zabawek jest bardzo dochodowa dla producentów. Wiedzą oni bowiem, że rodzic zapłaci naprawdę dużo, żeby jego dziecko było zadowolone. Machina nakręca się sama, bo dzieci chcą mieć lepsze (i co za tym idzie – droższe) zabawki niż ich koledzy. Stąd tak wysokie ceny.

 

 

Zwróćmy jednak uwagę na to, że wszystkie te prezenty są bardzo drogie. Chcę się skupić w tym miejscu głównie na zabawkach dla dzieci, pomijając na razie kwestię zabawek elektronicznych. By może o tym będzie kolejny mój post.

środa, 14 maja 2014, fe_lek

Polecane wpisy